Europiknik

Europiknik jest sztandarową imprezą Naszego Koła Naukowego. Inicjatywa zorganizowania pierwszego pikniku zrodziła się w 2000r i jest sukcesywnie realizowana co roku w miesiącu maju. Całe wydarzenie składa się z dwóch modułów. Pierwszy to debata na bieżące tematy związane z Unią Europejską, realizowana przy udziale studentów i polityków z pierwszych stron gazet. Druga część, odbywająca się na dziedzińcu Wydziału ma charakter mniej oficjalny. Studenckie grillowanie z darmowymi kiełbaskami i poczęstunkiem uświetniają różnorakie pokazy artystyczne oraz gry i zabawy prowadzone przez DJ. Stąd też – Europiknik!
Do tej pory udało się nam nawiązać współpracę min. z Leszkiem Millerem, Ryszardem Kaliszem, Januszem Onyszkiewiczem, Czesławem Siekierskiem. Honorowy patrona nad imprezą obejmowali: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Kielce, Samorząd Studencki. Echo Dnia, Radio Kielce, TVP Kielce, Radio Planeta to tylko nieliczne media, które poprzez swój patronat promowały Nasz Europiknik.

Relacje z poprzednich lat oraz plan imprezy na bierzący rok znajdziecie Państwo w zakładkach.

Gdyby byli Państwo zainteresowani udziałem, współorganizowaniem lub sponsoringiem tego przedsięwzięcia prosimy o kontakt e-mailowy: sknhp@ujk.edu.pl

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress