Poseł Przemysław Wipler na UJK

24 Kwietnia 2014 roku  z wizytą w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w budynku Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości przebywał Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Przemysław Wipler na zaproszenie SKN Homo Politicus obecnie nie będący w żadnej opcji politycznej działając jako poseł niezrzeszony.

Poseł Wipler jest również prezesem Stowarzyszenia Republikanie a w swojej działalności politycznej był również jednym z fundatorów Stowarzyszenia Koliber jak również Fundacji Republikańskiej.

Poseł Wipler wygłosił wykład dla studentów pod tytułem : ,,Dylematy rozwojowe Polski – szanse i zagrożenia”.

W którym podkreślał min. jak ważna w naszym kraju powinna być kwestia polityki prorodzinnej.

Zaniedbanie tak ważnych kwestii może doprowadzać do masowych emigracji gdzie co roku z naszego kraju emigruje do innych krajów ok. 2 mln Polaków tak postępuje w każdym roku.

Najbardziej niebezpieczna sytuacja jest taka że najchętniej emigrację z kraju rozważają osoby które są w sile aktywności zawodowej co wpłynie na zdecydowane osłabienie systemu emerytalnego.

W wykładzie Poseł podkreślał również kwestię obniżenia podatków jako sposobu który powinien zostać wykonany w obecnej sytuacji polityczno- gospodarczej w kraju gdzie podwyższanie podatków nie doprowadzi do rozwoju państwa. Państwo nie powinno przeszkadzać w rozwoju firm,przedsiębiorstw.

Wykład podkreślał również kwestię związane z deregulacją która powinna posiadać głębszy charakter gdzie powinien następować szybszy dostęp do zawodów, krótszy czas praktyk. Praktyka to element który pozwala na zwiększenie uprawnień.

Po wykładzie następiła dyskusja ze studentami podczas której studenci oraz goście aktywnie zasypywali posła pytaniami mające charakter związany ze wspomnianą już wyżej deregulacją a także aktywizowaniem młodych ludzi w pracy.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress